Frika e madhe e Robert Ndrenikës: Do t'më heqin bukën e gojës
Artistë dhe dashamirës të teatrit i kanë dërguar një kërkesë ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro për të shpallur godinën e Teatrit Kombëtar dhe atë të atij Eksperimental "Kujtim Spahivogli" kompleks monument kulture.

"Kjo tokë është e shenjtë. Është Jeruzalemi ynë! Ka qenë një aktor në Shkodër Lec Bushati që thoshte "ca të bëj buka e gojës…" edhe mua më merr frika se mos më presin pensionin"- ka deklaruar i madhi Robert Ndrenika.

Artistët kanë zhvilluar protestën e tyre të rradhës në mbrojtje të Teatrit Kombëtar.

Ndrenika gjatë protestës tha se artistët kanë frikë se u presin bukën e gojës, madje dhe ai vetë frikë se mos i presin pensionin... /albeu.com/Shtuar më 01/05/2018, ora 11:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori