Frid: Kosova të dëshmojë se është e gatshme për pavarësin&eum
Albeu.com
Zv. ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Daniel Frid është shprehur se nga takimi i Nju Jorkut pret që pala kosovare të vazhdojë të dëshmojë seriozitet. Ai theksoi se shpreson që këto bisedime të mos dështojnë dhe se ka fusha që të dy palët mund të bien dakord.“Kosova duhet të dëshmojë se është e gatshme për pavarësinë, të cilën e kërkon”, vlerësoi Frid. “Kjo do të thotë se Kosova duhet të jetë një vend për të gjithë qytetarët e saj, ndërkaq këtë vullnet të mirë udheheqja kosovar tashmë e ka dëshmuar”, ka përfunduar diplomati amerikan Frid.
Shtuar më 28/09/2007, ora 19:21
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori