Freizer: Kosova ne GJND, vendim i mencur
Albeu.com
Iniciativa e Serbise per t’iu drejtuar Gjykates Nderkombetare te Drejtesise qe te jape mendimin e saj per ligjshmerine e shpalljes se pavaresise se Kosoves eshte veprim i mencur.Eshte ky vleresimi i Sabine Freizer, drejtore per Evropen ne Grupin Nderkombetar te Krizave.

“Mendoj se vendimi i qeverise serbe qe t’i drejtohet Gjykates Nderkombetare te Drejtesise ishte shume mendjemprehte. Ai para se gjithash ka shtyre procesin e njohjes se Kosoves, sepse shume shtete hezitojne ta njohin ate para se te degjojne verdiktin e kesaj gjykate. Po ashtu, ky vendim tere ceshtjen e ka bere shume ligjore dhe teknike”, ka deklaruar Freizer.
Shtuar më 20/04/2009, ora 00:15
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori