FRD përshëndet SHBA dhe BE për Reformën në Drejtësi
FRD ka përshëndetur rolin e SHBA e BE për Reformën në Drejtësi.

Oketa ka theksuar se “pa angazhimin e ambasadorëve Lu e Vlahutin, reforma ishte realitet i largët”.

Sipas tij, FRD-ja është kundër formulës së vendeve të rezervuara në drejtësi.

“Kjo godet thelbin e reformës, është kapje politike e sistemit”, u shpreh më tej Oketa. /albeu.com/
Shtuar më 17/06/2016, ora 10:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori