Frckovski: Shkupi, para nga Serbia per marredheniet me Kosoven
Albeu.com
Ish-ministri i Jashtëm maqedonas, Lubomir Frckovski ka deklaruar se qeveria maqedonase ka kërkuar para nga Serbia për të mos vendosur marrëdhënie diplomatike me Prishtinën. Kërkesa e Maqedonisë sipas tij është bërë në vizitën e kryeministrit Nikolla Gruevski në Beograd.
"Ekipi i qeverisë maqedonase kërkoi para dhe investime nga Serbia, si kusht për të mos vendosur marrëdhënie diplomatike me Kosovën", ka pohuar Frckovski.
Shtuar më 28/08/2009, ora 10:13
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori