Fotografi i njohur shpërthen për çmimet e ilaçeve: Ju rëntë në pankreas o plera
Fotografi i njohur Felix Bilani me anë të një statusi në Facebook ka shpërthyer përmes në lidhje me çmimin e një medikamenti për zemrën.

Bilali shkruan se bëhet fjalë për Trinitrinën, e cila sipas Bilanit në Shqipëri kushton 532 lekë të rinj, ndërkohë që në Maqedoni vetëm 50 lekë të rinj.

STATUSI

Ashtu rutine…..sapo mora nje Trinitrine pasi me kish rene nga xhepi ajo qe kisha ….futem ne farmaci e mar e paguaj 532 lek te reja….nderkohe qe kete lloj trinitrine e ndaloi shteti i beqirit te shendetesise te hynte nga rusia ….edhe pse kjo eshte nje nder trinitrinat me te mira te prodhuara ndonjehere dhe kjo jo e thene nga une…dhe kshu detyrohesha e merja nen dore me 100 lek te reja e me pas i merja ne maqedoni……nderkohe qe cmimi i kesaj ka qene 200 lek te reja …..po nga shteti i beqirit …..nderkohe qe shof daten e skadences qe ne dhjetor skadon… /albeu.com/

Shtuar më 10/09/2017, ora 09:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori