Foshnjen shqiptare e shqyen qentë, policia fajëson gjyshin e saj
Pëlqej
Policia italiane ka nisur hetimet ndaj gjyshit të foshnjes Victoria Zikaj 13 muajshe me origjinë shqiptare e cila humbi jetën pasi u sulmua nga dy qen pitbull.

Mediat italiane raportojne se ndaj tij kane nisur hetimet me nje akuze te forte. “Vrasje e qëllimshme për moszbatim të kujdestarisë”.

Policia bën me dije se në momentin e ngjarjes së rëndë vogëlueshja ishte nën kujdestarinë e gjyshit të saj, i cili edhe pse u përpoq ta mbronte nuk mundi t’i shpëtontee jetën.

Ai vete mori disa plagë nga kafshimi i qenve dhe për këtë ndodhet në spital për mjekim.

Sipas hipotezës së parë, reagimi i dy pitbullëve u shkakua nga fakti që vajza e vogël iu afrua enës së ushqimit, në të cilën gjyshi i saj kishte vënë perpara. /albeu.com/

Shtuar më 19/09/2017, ora 13:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori