FMN takim përmbyllës me qeverinë shqiptare
Në përmbyllje të vizitës 2-javore, misioni i Fondit Monetar Ndërkombëtar zhvillon sot një takim përmbyllës me qeverinë shqiptare. Të pranishëm në takim do të jen Ministri i Financave Shkëlqim Cani, Ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj, si dhe Guvernatorja e komanduar e Bankës së Shqipërisë Elisabeta Gjoni.

Pas takimit do të ketë edhe një konferencë e përbashkët për shtyp ku do të jepen konkluzionet dhe rekomandimet si dhe një hapësirë pyetje-përgjigje për gazetarët.
Shtuar më 08/09/2014, ora 10:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori