Flori, Çiljeta e Aurela, kush janë "VIP-at" që do shkundin skenën e Këngës Magjike
Pëlqej
Këtë vit, "Kënga Magjike" me autor Ardit Gjebrean bën 20 vite që nga edicioni i parë.

Këtë vit, shumë emra "Vip" të muzikës në Shqipëri do të marrin pjesë në festival.

Lista e këngëtarëve:

Flori Mumajesi

Artiola Toska dhe Bruno

Yll Limani

Ronela Hajati

Jonida Maliqi

Mentor Haziri

Klajdi Haruni

Era Rusi

Aurela Gaçe ft Eli Fara

Fifi (bashkëpunim)

Endri dhe Strefi

Stresi

Ardit Çuni

Festivali nis shumë shpejtë me fazën e parë, ndërsa finalja e madhe do të mbahet në dhjetor në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. /albeu.com/

Shtuar më 25/09/2018, ora 10:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori