Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Florenc Hoxha mbetet në burg, ja vendimi për Ujkun e Cërrikut
Gjykata e Apelit la në fuqi vendimin e Shkallës së Parë, duke lënë në burg pesë të arrestuarit për protestën e dhunshme të opozitës, para Kryeministrisë më 16 shkurt.

Kështu, në burg mbeten, Florenc Hoxha, ish-kreu i Policisë Bashkiake të Tiranës, Ilir Hamedani, Saimir Rexhepi (i njohur Ujuku i Cërrikut), Agim Peposhi dhe Ferit Dankshi. Në sallë pati thirrje "Poshtë Edi Rama".

Pretendimet që ngriti në seancën gjyqësore më 19 shkurt.

Masat e tjera të lënë në fuqi janë:

Emanuel Nallbani arrest shtëpie

Naim Haxhiu arrest shtëpie

Andon Gjini arrest shtëpie

Resul Daci arrest shtëpie

Suzana Dimushi detyrim Paraqitje

David Linadi arrest shtëpie

Festim Taku arrest shtëpie

Mitat Fieraku detyrim paraqitje

Lefter Jakupi detyrim paraqitje

Pellumb Shelna detyrim paraqitje

Velion Dine arrest shtëpie

Ndue Tuci arrest shtëpie

Shpresa Lini detyrim paraqitje

Hasan Jakupi detyrim paraqitje
Shtuar më 12/03/2019, ora 12:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori