Flet mjekja: Çastet e fundit të shkrimtarit të madh Dritëro Agolli (FOTO LAJM)

Mjekja e spitalit “Shefqet Ndroqi” shpjegon me detaje problemet shëndetësore të cilat çuan në humbjen e jetës të shkrimtarit të madh Dritëro Agolli.

Sipas saj Dritëro Agolli u paraqit para një jave në Sanatorium me probleme të mëdha shëndetësore, me sëmundje kronike të mushkërive dhe probleme kardiake.

Ajo shton se pas shtrimit të tij në spital gjendja u rëndua dhe mjekët u detyruan ta fusin atë në asistencë respiratore ku qëndroi 3 ditë.

Ditën e sotme sipas mjekes e kishin nxjerrë nga asistenca por që sipas saj Dritëro nuk ishte aq i fortë sa ta përballonte duke humbur jetën./albeu.com/
Shtuar më 03/02/2017, ora 17:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori