Flet mësuesja e fëmijëve të gjyqtares: Babai s’është interesuar kurrë
Pas ngjarjes së rëndë ku humbi jetën gjyqtarja Fildezi Hafizi ka reaguar një nga mësueset e fëmijëve të viktimës.

Gjatë intervistës për një media mësuesja e ka portretizuar gjyqtaren si një nënë të kujdesshme, e grua të shkëlqyer që interesohej vazhdimisht për ecurinë e djalit dhe vajzës.

E tronditur nga gjithë ajo që ndodhi, ajo nuk nguron të pranojë se të atin e fëmijëve nuk e ka parë kurrë në shkollë.

“E tmerrshme, kam mbetur pa fjalë, gjithë shoqëria duhet të jetë e ndjeshme shumë e ndjeshme, shteti duhet të vërë dorë. Janë ngjarje qe ndjekin njëra tjetrën nuk është ngjarje e vetme , e shkëputur, shkruan BW.

"Nuk mund të themi se është rastësi, është e tmerrshme, ngushëllime fëmijëve të zonjës, unë i dua shumë se i kam pasur nxënësit e mi.

Ngushëllime, është e tmerrshme, rrënqethëse e paimagjinueshme, nuk kam fjalë.

Fildezi ka qënë zonjë e nderuar, nënë shembullore, nuk e di si ka qënë si profesioniste por ka qënë nënë shembullore dhe fëmijët e saj janë shebullorë, babain e fëmijëve nuk e njoh”,- thotë mësuesja. /albeu.com/


Shtuar më 01/09/2017, ora 13:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori