E FUNDIT/ Super super Kumbulla! Shqiptari realizon supergol me Romën (VIDEO)
Flet kushëriri i të riut të ekzekutuar në Brooklyn: Ishte një djalë i shkëlqyer
Vazhdojnë të jenë në kërkim autori i vrasjes së shqiptarit Grei Frasheri, 23 vjecar.

Ngjarja ndodhi në Bay Ridge në Brooklyn.

Të shtënat ndodhën rreth orës 5:45 të mëngjesit më 7 shtator në afërsi të rrugës 93 dhe Avenue 4, më pak se gjysmë milje nga shtëpia e viktimës.

Policët u thirrën në vendngjarje për një sulm dhe kur arritën, gjetën Grei Frasheri, 23 vjeç, nga Bruklini, me një plagë me armë zjarri në qafë, tha NYPD.

Frashëri u dërgua në një spital ku ai u shpall i vdekur, tha policia, shkruan Panorama.

Familja dhe miqtë e emigrantit 23 vjeçar shqiptar morën pjesë në mëngjesin e së martës në ceremoni.

“Ne jemi duke u përpjekur të qëndrojmë të fortë për prindërit”, tha Kristi Leka, kushëriri i viktimës.

“Por eshte shume e veshtore te përpiqesh t’i mbash ata, nuk mundesh. Është e vështirë”- thote ai.

Nuk dihej ende se çfarë nxiti grindjen që u bë vdekjeprurëse.

“Unë u rrita me të gjithë jetën time”, tha Leka.

“Ai kishte një buzëqeshje rrezatuese, ai është një zotëri që po largohet.”

Shuma prej 2500 dollarë është vënë në disponon nga policia amerikane për këdo që jep informacion për vrasësin e të riut shqiptar Grei Frashëri. /albeu.com/

Shtuar më 12/09/2018, ora 09:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori