Fjala e dites, ironia e Fatos Nanos
Albeu.com
Fjala e ditës padyshim është ironia e djeshme e ish-kryeministrit Nano, i cili bëri një klasifikim interesant të tre palëve të përfshira në krizë, qeverinë, opozitën dhe ndërkombëtarët. Ja shprehja ..."Pala që ndodhet në pozita komike është qeveria, sepse ka me se, ka se ku, por s'ka me kë!? Në pozita dramatike duket se qëndrojnë ndërkombëtarët, sepse kanë me se, kanë me kë, por s'dinë se ku, në Strazburg, në Tiranë apo këtu në Gjirokastër!? Ka edhe një palë që ndodhet në pozita tragjike, që është opozita, sepse kanë se ku, kanë me kë por s'kanë me se!?"
Shtuar më 02/07/2010, ora 10:46
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori