Firmosen procesverbalet e vijes kufitare Kosove - Maqedoni
Albeu.com
Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë ka bërë të ditur se komisioni i përbashkët për demarkacionin e kufirit maqedono- kosovar dje pasdite në Ohër i firmosi procesverbalet e përbashkëta për vendosjen e piramidave kufitare kryesore.Zyrtarizohet përfundimisht kufiri midis Republikës së Kosovës dhe asaj të Maqedonisë. Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë ka bërë të ditur se komisioni i përbashkët për demarkacionin e kufirit maqedono- kosovar dje pasdite në Ohër i firmosi procesverbalet e përbashkëta për vendosjen e piramidave kufitare kryesore. Në njoftimin e MPJ maqedonase, theksohet se pritet që vendosja e të gjitha piramidave kufitare të kompletohet deri në fund të muajit.
Shtuar më 25/10/2008, ora 22:08
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori