Firmosen dhe 7 urdhër- arreste për vjedhjen në BSH
Task Forca e Prokurorisë së Tiranës firmos urdhër- arreste për 7 punonjës të tjerë të Bankës së Shqipërisë të cilët dyshohet se janë të përfshirë në skandalin e vjedhjes së Bankës së Shqipërisë.

Mësohet se të ndaluarit janë inventarizues të vitit 2011, 2012, 2013, të cilët kanë thënë se nuk mungojnë lekë nga inventaret që kanë bërë në BSH.

Urdhër- ndalimet janë firmosur për:

1- Fatbardha Gurthi

2- Mehdi Marku

3- Bahri Allushi

4- Emiljano Lamçe

5- Ilir Deda

6- Gentjan Jahja

7– Mehdi Marku
Shtuar më 29/08/2014, ora 17:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori