Fillon protesta kundër Konstituimit Bashkiak në Shkodër (VIDEO)
Ditën e sotme po konstituohet këshili bashkiak në qytetin e Shkodrës. Ashtu sikundër PD paraljmëroi, qytetarët dhe militantët janë ngritur në protestë duke mos rënë kështu dakort me rezultatet e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Protestuesit kanë zbarkuar para UniversitetitShkodrës me thirjen "Rama ik", ndërkohë që mbledhja po mbahet pikërisht pranë bibliotekes së UniversitetitShkodrës.

Më herët mbledhja ishte planifikuar që të mbahej në Prefekturë, por përpara kësaj godine Partia Demokratike kishte lajmëruar se do të zhvillonte protestë.

Kujtojmë se Valdrin Pjetri është akuzuar nga PD se ka fshehur një dënim të marrë në Itali në vitin 2003.

PD publikoi një dokument ku sipas demokratëve provohet se Pjetri ka qenë i dënuar në shtetin fqinj në vitin 2003, e megjithatë kjo nuk e ka penguar që të jetë pjesë e administratës së demokratëve në qeverinë Berisha, e më pas në PS.
Shtuar më 19/08/2019, ora 11:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori