Fillon dhuna, militantët e opozitës përplasen me policinë (FOTO LAJM)

Mosbindja civile ka pasur përplasjen e parë.

Mësohet se në Milot, ku protestuesit kanë bllokuar aksin kryesor, policia dhe pjesëmarrësit janë përplasur fizikisht.

Ashtu siç ishte lajmëruar nga vetë policia, protesta është konsideruar e paligjshme dhe efektivët kanë tentuar të mos lejojnë bllokimin e rrugës.

Për shkak të këtij veprimi protestuesit të drejtuar nga opozita janë përplasur fizikisht me policinë dhe kanë bllokuar aksin. /albeu.com/

Shtuar më 05/04/2018, ora 10:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori