Figura të njohura në lista, PD e Elbasanit voton nesër për kandidatët
Vijon procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të Partisë Demokratike për zgjedhjet e 25 prillit.

Është radha e degës së PD në Elbasan që të votojë kandidatët për deputetë. Anëtarësia do të votojë nesër 45 emrat për qarkun, nga ku do të dalin 14 mandate deputetësh.

Demokratët kanë të drejtë të votojnë në bllok për të gjithë ose të kontestojnë një kandidaturë. Në listën e Elbasanit vihet re se janë edhe figurat e njohura të demokratëve si: Luçiano Boçi, Endri Hasa, Aurel Bylykbashi etj.

Më poshtë emrat sipas degëve të Qarkut Elbasan:

Dega ELBASAN

ANILA BISHQEMI
ANITA DUHANXHIU
AUREL BYLYKBASHI
BESA ZHUPA
DURIM ÇEKREZI
EDMOND BIÇOKU
ELIONA GREMI
ELIOR VILA
ELSA GEGA
ENDRI HASA
ETLEVA HAXHIHYSENI
LORENC HASTOPALLI
LUÇIANO BOÇI
MIMOZA HASEIKU
QANI XHAFA
SHEFQET DELIALLISI
SONILA DAIU
TAULANT ZENELI
ZAMIR MUZHAQI
ZHENI GJERGJI
GrupDegët CËRRIK dhe PEQINAGUSH CERRIKU CËRRIK
ARBJOLA HALIMI CËRRIK
DASHNOR SULA PEQIN
IBRAHIM SAKO CËRRIK
NADIRE ASLLANI CËRRIK
SOKOL ELEZI PEQIN
Dega GRAMSH

ARMIR XHANGOLI
ARMANDO KLLOGJERI
IRENA PROGNI
LOREN GLLAVINA
LULJETA TOÇILA
Dega LIBRAZHD

ANXHELINA MANA
ARBEN KOXHA
ERLIND GURRA
ILIRJAN META
NDRIÇIM LILA
Degën BELSH, Qarku ELBASAN, është si më poshtë:

BLERIM KUQJA
DRITAN CANI
FITIMTAR ZEKTHI
LUMTURI FERHATI
MEHDI SHEHU
Dega PRRENJAS

ARDIAN ZENELI
BAJAZIT KARRIQI
FERIT KUSHTA
NARTI MUÇMARA
Shtuar më 03/10/2020, ora 10:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori