Fieri vatër e rrezikshme e COVID-19, babë e bir të infektuar me koronavirus
Fieri është kthyer në vatër të COVID-19 në Shqipëri. Burimet bëjnë me dije se vatra ka shpërthyer tek lagjia "Konferencë e Pezës" ku kanë rezultuar pozitiv me koronavirus babë e bir.

Babai 70 vjecar shërben edhe tek një pikë gazi e cila është
mbyllur ndërsa i biri punonjës tek një kompani private në Fier.

Kontaktet e tjera mbeten tek Aluizimi dhe Adisa. Vazhdon hetimi epidemiologjik për çdo kontakt që kanë patur këta persona ndërsa Fieri ka 52 raste aktive me koronavirus.

Shtuar më 23/07/2020, ora 18:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori