Festohen Pashkët! Liderët politikë urojnë besimtarët
Albeu.com
Besimtarët ortodokse dhe katolikë, kremtuan sot festën e Pashkëve, e cilësuar si nje nga festat më të mëdha të botës së krishterë. Me këtë rast, Presidenti i Republikës, Alfred Moisiu, Selinë e Kryepeshkopatës Ortodokse, ku u prit nga Fortlumturia e Tij Anastas Janullatos, si dhe Selinë Arqipeshkvnore të Metropolit Tiranë-Durrës, në të cilën u takua me imzot Rrok Mirditën.Me rastin e ditës së Pashkëve, edhe kryeministri Sali Berisha vizitoi Kryepeshkopatën e Kishës Ortodokse dhe u takua me Hirësinë e tij Anastas Janullatos, si dhe katedralen e Shën Palit, ku u takua me Arqipeshkvin e Metropolit të Tiranës dhe Durrësit, Imzot Rrok Mirdita.

Vizita ne dy komunitetet jane zhvilluar edh enga kryetarja e kuvendit Topalli, kryetari i PS-se, Edi Rama, ish kryeministri Fatos Nano etj. A.Mehdiu, start
Shtuar më 09/04/2007, ora 11:34
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori