Festat, Prifti dhuron lopė dhe gjela pėr tė varfėrit
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Deputeti i Fierit, Dritan Prifti, shpėrndan ndihma pėr familjeve mė tė varfra tė komunės sė Dėrmenasit. Me rastin e afrimit tė festave tė fundvitit, Prifti, tashmė deputet i pavarur pas largimit nga LSI-ja, ka qenė dje nė zonėn e tij elektorale duke dhuruar pėr 40 prej familjeve mė tė dobėta ekonomikisht disa lopė dhe gjela deti.

Prej mė shumė se dy vitesh, Prifti e ka shndėrruar nė traditė personale dhurimin e bagėtive pėr familjet qė jetojnė nė kushte tė vėshtira ekonomike, nė fshatrat e Fierit. Pas komunės sė Libofshės, ditėn e djeshme, njė makinė ka zbritur nė qendrėn e komunės sė Dėrmenasit lopė dhe gjela deti, qė u janė shpėrndarė pjesėtarėve tė 40 familjeve tė kėsaj zone.

"Nė kushtet kur shteti, qeveria, largohet ēdo ditė e mė tepėr nga njerėzit qė kanė halle, qė kanė nevoja ekonomike, qė kanė probleme shėndetėsore, unė dėshiroja tė jepja njė shembull tjetėr. Atė tė njė personi, qė me mundėsitė e tij modeste kėrkon tė ndihmojė dikė", u shpreh Prifti.

Ai bėri apel qė dhe politikanėt e tjerė tė ndjekin kėtė shembull, ēka do tė shėrbejė pėr tė ndihmuar sadopak ata njerėz qė kanė nevojė dhe pėr t’u sjellė gėzim, sidomos nė kėto ditė festash.

Familjarėt qė janė ndihmuar me kafshėt dhe shpendėt kanė falėnderuar pėrzemėrsisht deputetin Prifti pėr kėto dhurata nė fundvit. /albeu.com/
Shtuar më 23/12/2012, ora 14:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.