Festat e fundvitit, pezullohen lejet për të burgosurit
Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka urdhëruar pezullimin e lejeve shpërblyese për të burgosurit për festat e fundvitit.

Lejet janë pezulluar për arsye sigurie deri më datë 3 janar për arsye sigurie.

Këtë vit gjithashtu për të burgosurit nuk ka patur asnjë lloj amnistie, fakt ky i cili erdhi si rrjedhojë e vrasjes së Fildes Hafizit nga ish bashkëshorti i saj Fadil Kasemi, i cili ishte dhe njëri ndër përfituesit e aministisë së vitit të kaluar. /albeu.com/


Shtuar më 25/12/2017, ora 15:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori