Festa e Pashkëve, deputetja shqiptare i zbukuron vezët me “diamante” (FOTO LAJM)

Besimtarët e krishtërë dhe ortodoksë kanë nisur ngjyrosjen e vezeve, traditën shumëvjeçare të Pashkëve.

Dëshirën e madhe për t’i zbukuruar sa më denjësisht na e ka treguar edhe deputetja e Kuvendit, Jozefina Topalli.

Ajo është kujdesuar deri në detaj për çdo gjë në mënyrë që të krijojë një atmosferë sa më të ngrohtë familjare, ndërsa një detaj që të bie në sy janë edhe gurët prej “diamanti” që ka zgjedhur të vendosë në vezët e ngjyrosura për Pashkë.

Duke u përgatitur me festu Pashkët”, shkruan deputetja e njohur në postimin e saj./Albeu.com/Shtuar më 15/04/2017, ora 09:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori