Festa e 100-vjetorit, 80 paciente në urgjencë
Festa e Pavarësisë është shoqëruar me një fluks pacientësh në urgjencën e kryeqytetit e cila ka regjistruar rreth 80 persona të cilët kanë paraqitur me siptoma të asfiksimit nga turma dhe nga konsumimi i tepërt i alkoolit.
Konkretisht urgjenca e Tiranës për 100-vjetorin e pavarësisë, mori një plan masash ku 5 autoambulanca qëndruan në gatishmëri deri në fund të festimeve në shesh ndërsa në anën tjetër mjekët kanë qënduar në punë sipas një kalendari të përcaktuar. /albeu.com/
Shtuar më 29/11/2012, ora 16:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori