Fermerët në Fierit bllokojnë punimet e By Pass-it
Banorët e fshatit Havaleas ne Fier bllokuan sot punimet e nje prej segmenteve te Bajpasit Fier- Levan. Ata jo vetem qe nuk jane dakort me vleren e shpronsimit, por akuzojne firmen ndertuese se po shkel projektin, duke iu marre toke me teper sesa eshte parashikuar.

Per kete arsye I kerkojne qeverise te nderhyrje per te vendosur rregull ne kete process, ne te kunderten do te pershkallezojne protesten. Bajpasi Fier-Levan që lidh autostradën Lushnjë - Fier dhe Levan- Vlorë është i gjatë 24 km dhe ne te po punojne kater firma kontraktuese. /albeu.com/
Shtuar më 18/08/2014, ora 15:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori