Fermerët i kthehen punimit të tokës me kafshë
Rritja e çmimit të naftës ka bërë që fermerët ti rikthehen punimit të tokës me kafshë. Në zonën e Nënshkodrës ashtu dhe mbi Shkodër shikon fermerë që punojnë tokën në kushte primitive.

Ndërsa kjo alternativë për disa persona është kthyer në një mundësi biznesi, ku banoret paguajnë 500 deri në 100 lekë të reja për të punuar një dynym toke me kafshe. /albeu.com/
Shtuar më 03/05/2012, ora 16:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori