Fėmijėt e braktisur, Shtėpia e Fėmijės apelon pėr ndihmė
Pëlqej
Pasaporta serbe
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Drejtuesit e Shtėpisė sė Fėmijės e cila ndodhet e vendosur nė Sauk tė Tiranės apelojnė qė fėmijėt e kėsaj shtėpie tė ndihmohen me ushqime dhe veshje. Nė njė pronocim pėr televizionin Top Channel drejtoresha e Shtepise se Foshnjes Rudina Hoxha e cila ka nen kujdes 45 femije te moshes 0 deri ne 6 vjec, thote se ata kane nevoje pėr pelena, qumėsht, biberona dhe veshje.


"Mė shumė tė domosdoshme janė pampersat,veshjet dhe qumėshti pėr fėmijė. Institucioni ynė synojmė tė rrisim standardin. I bėjmė thirrje opinionit publik, biznesit qė jo vetėm nė kėtė prag fundviti, por gjatė gjithė kohės, tė jenė mė sensibėl ndaj kėsaj shtrese, pasi janė fėmijė tė mitur dhe normalisht tė gjithė e dijmė qė kėrkesat pėr njė fėmijė janė tė shumta. Rreth 80 pėrqind e kėtyre fėmijėve janė tė braktisur nė maternitet nga nėnat e tyre dhe ky target e fėmijėsh qėndron njė muaj nė pavionin 'Djepi i Artė' dhe mė pas vjen nė institucionin tonė", thotė Hoxha.

Sipas tė dhėnave nė njė vit nė kėtė shtėpi janė kryer 16 biresime, nderkohe qe numuri i familjeve te reja qe kerkojne te biresojne femije eshte shume i larte. /albeu.com/
Shtuar më 27/12/2011, ora 16:47
saimir xhepollari
e Shtunë 17 Gusht 2013, Ora 21:31
pershendetje jemi nje qift qe kemi propleme per te pasur nje femi qfar proqedure duhet te ndjekim per te aduptuar nje femi ne jetojme ne itali kemi deshire te vim ne shqiperi faliminderit
box grup
e Enjte 19 Shtator 2013, Ora 13:35
Pershendetje Saimir
Neqoftese je i interesuar futu ne faqen e:
https://www.facebook.com/pages/Shtepia-e-Femijes-0-6-vjec-Sauk-Tirane/107170729304626?fref=ts
dhe shkruaju aty. Kane edhe numer telefoni per ti pyetur. Uroj dhe shpresoj te mund te adoptoni nje femije pasi jane vertet te mrekullueshem.
Taire Vrlaku
e Enjte 23 Tetor 2014, Ora 08:28
Jam nje zonje dhe nuk kam femi ,,jetoj ne shba ,,dhe dua teadaptoj nje femi ..djale tebukur ,,porte jete me moshe me muaj jo me vite ,,jetoj ne Arizone teAmerikes ,,si mundtaadaptj ate femi ,,ju lutem ,,tregomeni nepermjet emajlit tim ,,mr.vrlaku@live .com ,,jetoj me burin kushtete I kam hum te mira ,,please shkruani ne emajl ,,car duhet te bej Flm shume
elmira rrushi
e Hënë 26 Janar 2015, Ora 09:44
kam nje djal te sapo lindur dhe dua ta ta coj ne shtepin e femis se nuk kam kushte ta mbaj skam as shtepi nese keni mundesi me ndimoni
dhurata kola
e Premte 6 Shkurt 2015, Ora 05:11
Une u Rita atje. Po kisha deshire the dija prinderit e mij. Po si mund te gjej mamane. Tani jam ne America. Te faleminderit.
Lili Mustafi
e Mërkurë 18 Mars 2015, Ora 21:56
Une quhem Lili dhe jam nje grua qe po kerkoj nje femije nga nje familje e cila ndoshta ska mundesi per ta rritur ... Jam e martuar dhe une me burrin tim shkoj shume mire ..Kemi marredhenie shume te mira dhe te dy deshirojme qe te marrim nje femije... Kemi gjendjeb ekonomike te favorshme per rritjen e femijes .Kush ka mundesi dhe i duket e arsyeshme te me njoftoje per kete lajmerim qe kam bere .Me kontaktoni ne emailin tim
enkeleIda Ali
e Hënë 27 Prill 2015, Ora 16:29
Elmira Rrushi dua tju ndihmoje me aq sa ta kem mundesine. Jame nje nene shqiptare me dy djem, nje 6 vjec dhe tjetrin 11 vjec dhe banojme ne France. Me vjen keq per situaten tende. Nese me jep nje numer telefoni mund te te marre ne telefon qe te diskutojme.
Xhulia Tabaku
e Dielë 10 Maj 2015, Ora 15:07
:(
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.