Feith nxit dialogun Beograd-Prishtine per personat e zhdukur
Albeu.com
Përfaqësuesi Civil Ndërkombëtar dhe Përfaqësuesi Special i BE-së në Kosovë, (ICR/EUSR), Pieter Feith nxit dialogun mes Beogradit e Prishtinës për të pagjeturit dhe thekson se zgjidhja e kësaj çështje është një hap kyç drejt pajtimit në Kosovë. Me rastin e 30 gushtit, Ditës Ndërkombëtare të Personave të Pagjetur, Feith deklaron se “mendjet tona janë me anëtarët e familjeve të personave të pagjetur” dhe se “e drejta për të ditur për fatin e të dashurve të tyre është e pamohueshme”.
Shtuar më 29/08/2009, ora 21:23
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori