Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Feith dhe Thaci neser ne Vjene per mbledhjen e Grupit Drejtues Nderkombetar
Albeu.com
Peter Feith, Përfaqësuesi Civil Ndërkombëtar dhe Përfaqësuesi special i BE, do të raportojë nesër para 25 përfaqësuesve të shteteve anëtare të Grupit Ndërkombëtar në Vjenë, për zhvillimet në Kosovë. Në takim merr pjesë edhe kryeministri Thaçi.
Në takim gjithashtu do të rishikohet edhe mandati i Shefit të Zyrës Civile Ndërkombëtare.

Zëdhënësi i kësaj zyre Edi Megafi, bëri të ditur se ndryshimet e mundshme në mandatin e Feith, do të lidhen me progresin që kanë arritur institucionet kosovare në fusha të ndryshme.
Shtuar më 07/02/2010, ora 23:50
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori