Feith denon ashper dhunen ndaj automjeteve te EULEX
Albeu.com
Përfaqësuesi special i BE-së, Pieter Feith, ka reaguar ndaj veprimeve të dhunshme kundër automjeteve të EULEX-it nga ana e aktivistëve të Lëvizjes “Vetëvendosje”.
“Duke folur në emër të BE-së në Kosovë, dënoj fuqishëm veprimet e dhunshme ndaj automjeteve të EULEX-it. Më lejoni të rikujtoj se EULEX-i ka ardhur në Kosovë për të punuar për të mirën e të gjithë qytetarëve të Kosovës dhe për perspektivën evropiane të Kosovës si pjesë e rajonit”-thuhet në reagimin e Feithit.
Shtuar më 26/08/2009, ora 15:19
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori