Fehmi Mujota emërohet ministër i Mbrojtes
Albeu.com
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Fehmi Mujota është emëruar nga Qeveria ministër i Forcës së Sigurisë së Kosovës.Mujota 45 vjeçar do të drejtojë forcën e përbërë nga 2.500 pjesëtarë aktivë dhe 800 rezervistë. Pritet që së shpejti të bëhen emërime tjera, përfshirë dhe shefin e shërbimit të zbulimit të Kosovës. (QIK)
Shtuar më 05/08/2008, ora 16:33
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori