Faturat e energjisë, tashmë online
Pëlqej
Tani konsumatorët do të mund ti gjejnë faturat e tyre të energjisë elektrike online. Drejtori i kompanisë, Alesh Konrad, CEZ kompania që menaxhon sistemin e shpërndarjes së energjisë, ka prezantuar sot shërbimin e ri për konsumatorët, ku faturat e energjisë elektrike tashmë do të jenë edhe online.

Ndërsa duke folur për nivelin e arkëtimeve të faturave, Konrad ka deklaruar se ai vazhdon të mbetet i ulët.

“Institucionet buxhetore dhe ato jobuxhetore kanë një detyrim prej 5 miliardë lekë kundrejt CEZ. Në total, borxhi ndaj nesh është 32 miliardë lekë”, ka deklaruar Konrad.

Konrad tha dhe se në adresë të CEZ mbërrijnë rreth 10 mijë ankesa në muaj për mbifaturimet.


Si të printohen faturat?

1. Plotësoni formularin me të dhënat që gjenden në faturat e CEZ per akses online. Kliko ...

2. Klikoni këtu për tu loguar

3. Zgjidhni muajin dhe printoni faturat.

/albeu.com/
Shtuar më 19/04/2011, ora 13:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori