Fatos Nano ka ditëlindjen, ja kush e ka uruar i pari

Ish-kryeministri dhe ish-kreu i PS-së, Fatos Nano feston sot ditëlindjen e 65 të tij. I lindur dhe i rritur në Tiranë, Nano ka qenë kryetar i PS-së që nga 1991 deri në 2005. Kryeministër i Shqipërisë disa herë.

Por kush ka qenë i pari që e ka uruar.

Kreu i PAA-së, Agron Duka një mik i vjetër i Nanos e ka uruar atë i pari ditën e sotme me një foto në Facebook dhe një urim.

“Edhe njëqint! Duke menduar se e dijnë të gjithë unë bëra vetëm urimin. Sot Z. Fatos Nano ka datëlindjen. Kjo foto është bërë më 16 shtator të vitit kaluar”, shkruan Duka në llogarinë e tij në Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2017, ora 20:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori