Fatmir Xhafaj emërohet ministër i Brendshëm me 76 vota pro në Kuvend
Kryeministri Rama e ka kaluar provën në Kuvendin e Shqipërisë, pasi deputetët kanë miratuar me shumicë votash ministrat e rinj të qeverisë.

Fatmir Xhafaj është votuar dhe emëruar nga Kuvendi ministër i Brendshëm me votat e maxhorancës.

Kuvendi e miratoi emërimin e Fatmir Xhafaj me 76 vota pro në Kuvend.

Gjatë votimit mungoi kreu i LSI-së Ilir Meta si dhe kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi. Sakaq, pa votat e këtyre dy të fundit, u miratua me 75 vota pro edhe shkarkimi i Saimir Tahirit nga posti i ministrit të Brendshëm.

Më pas, shkarkimit të tre ministrave të tjerë Ilir Beqaj, Bledi Çuçi dhe Blendi Klosi i është bashkua edhe vota e Idrizit.

Po kështu, me votat e mazhorancës u miratuan edhe emërimet e tre ministrave Ogerta Manastirliu, Olta Xhaçka, dhe Eduard Shalsi./albeu.com/
Shtuar më 23/03/2017, ora 13:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori