Fatmir Limaj viziton vendlindjen e Ismet Jasharit-Kumanova
Albeu.com
Korrespondenti i albeu.com nga Kumanova njofton se Fatmir Limaj dhe Haxhi Shala gjenden ne nje vizite jozyrtare ne Kumanove. Ata vizituan familjen dhe permendoren e shokut te tyre te luftes Ismet Jashari-Kumanova ne fshatin Orizare.Fatmir Limajn dhe Haxhi Shalen e priten familja e Ismet Jasharit dhe vellau i tij Xhemal Jashari. Miqte nga Kosova ishin te shoqeruar edhe nga kryetari i Partise Forcat e Reja Demokratike, Z. Hysni Shaqiri.

Fatmir Limaj dhe Haxhi Shala pas vendosjes se buketit me lule prane permendores se Ismet Jasharit, kaluan ne varrezat e deshmoreve ne fshatrat Vaksince, Sllupcan dhe Hotel, fshatra keto te regjionit te Likoves se Kumanoves, ku u zhvillua lufta e 2001-shit.

Ismet Jashari ishte shoku i ngushte i Fatmir Limajt - Komandant Celiku dhe komananti i Brigades 121-Kumanova qe vepronte ne regjionin e Malesheves. Ai ra deshmore me 28 Gusht 1998.
Shtuar më 18/03/2006, ora 13:05
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori