“Çfarë ndodhi sot në takimin e Ramës në Vlorë?”
Duke komentuar takimin e sotëm ne Vlore te kryeministrit Edi Rama, i cili tha se vetingu e ka penguar vazhdimin e projektit te Lungomares, ish-kryeministri Sali Berisha ne nje status ne FB, shkruan se “vlonjatet e gozhdojne keq piktorin deshtak”.

Statusi i Berishes:

Keshtu, sot piktori deshtak u tha sot vlonjateve se, jo vjedhja e parave nga ai dhe banda e tij, por mungesa e vettingut e shnderroi Lungomaren ne Lungomarrë apo Lungozeze!

Te dashur miq, sapo mbaroi fjalen ne nje takim me FRESSHiste ne Vlore, nje i ri i tha shokut qe kishte ne krah: “ore ky eshte i rrjedhur dhe na merr per hunj te kuq ne” dhe brofi ne kembe e ju drejtua: “zoti deputet, po Berishen pse nuk e pengoi vettingu qe te ndertoje ne mandatin e pare rrugen e Kombit me 11,6 km tunel dhe rrugen e Bregut rreth 80 km etj etj dhe ja ku jua them une se Lungomaren, nga 6 ne 2 korsi nuk e ktheu vettingu por xhepi dhe vjedhja.

Po keshtu terkuze, perfundimin e saj nuk e beri vettingu por vjedhja e fondeve, prandaj mos na thuaj ketu qiqra ne hell”.
Piktori deshtak u nxef shume dhe ja ktheu aty per aty pa ditur se çfare tha: Edi le te leh e qente t’i shkojne mbrapa! sb
Shtuar më 24/02/2017, ora 18:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori