Familjarët e Fiqiri Muçës kundër faljes së Nazimes: Do bëjmë vetëgjyqësi!
Djali i Fiqiri Muçës ka reaguar ashpër për dekretin e Presidentit për faljen e pjesës së mbetur të dënimit për Nazime Vishën. Ai pranon hapur se në këtë mënyrë do të bëjnë vetëgjyqësi.

Presidenti me këtë veprim na ka ofenduar shumë rëndë dhe na detyron të bëjmë vetëgjyqësi. Nazimja ka vrarë një person dhe duhet të vuajë dënimin që meriton për këtë vepër.

Prandaj nuk ka stabilitet vendi nga krimet, sepse shteti nuk mundet të vërë drejtësi dhe familjarët pastaj detyrohen të futen në gjak me kundërshtarët. Presidenti ka bërë shumë gabim që fali një vrasëse”, ka thënë Ervis Muça për "Panorama".

Sipas tij, autorja ka kryer një krim dhe duhet të vuajë pasojat. “Nëse nuk dënohesh për vrasje, atëherë marrim armët dhe vrasim të gjithë. Jam shumë i pakënaqur nga trajtimi që i është bërë kësaj ngjarjeje që nga fillimi. Fillimisht u manipuluan provat dhe u tha se kishte ndodhur për vetëmbrojtje, ndërsa kur dolën në dritë sms-të, rifilluan hetimet nga fillimi. Nuk jam i kënaqur gjithashtu me qëndrimin e shoqërisë civile dhe Ministrisë së Drejtësisë, e cila e shkeli drejtësinë me të dyja këmbët”, u shpreh ai. /albeu.com/
Shtuar më 26/03/2016, ora 15:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori