Familja me katër pjestarë rezultoi pozitive, dezinfektohet e gjithë zona në Vlorë
Një familje me katër pjestarë rezultoi pozitive ndaj koronavirusit mbrëmjen e djeshme në Vlorë. Të katër personat, janë shoqëruar për te spitali infektivi në Tiranë, pasi shfaqën simptomat e koronavirusit.

Ditën e sotme, dezinfektimi i zonës ku punonte dhe jetonte 57-vjeçari dhe familja e tij. Kjo familje jetonte në qendër të qytetit të Vlorës mbi Postën Qendrore. Po ashtu, 57-vjeçari kishte para ambienteve të pallatit një njësi ambulante ku i shërbente qytetarëve.

Shtuar më 23/03/2020, ora 09:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori