Familja Cali reagon për Armando Prengën: Shteti politik na goditi me padrejtësi
Familja Cali ka reaguar sot në lidhje me vendimin e një dite më parë për ndryshimin e masës së sigurisë për Armando Prengën. Sipas tyre, të veshurit me pushtet i vuri në dispozicion ekspertizën, vendimin, drejtësinë dhe se shteti i goditi në 4 shtator.

“Dje, ne si familje na u dha një tjetër goditje e rëndë. U lirua autori që gjuajti me armë në komisariat 5 persona, ndërkohë që të dëmtuarit mbahen në burg. Dje ne na u tha: ju që jetoni dhe ushqeheni me djersën e ballit, dëmtoni shoqërinë e sotme, ju që mbani familjen ndershmërisht jeni shembull i keq në këtë shoqëri të shtrembër.

Shteti na goditi më 4 shtator, aty ku duhej të na mbronte. Kurse dje shteti politik na goditi me padrejtesi e manipulime. Të veshurit me pushtet i lejoi të prishë provat dhe të pastrojë gjurmët.

veshurit me pushtet i vuri në dispozicion ekspertizën, vendimin, drejtësinë. Ndërsa ne na la në betejën tonë për të fituar të drejtën të vetëm kundër pushtetit”, thuhet në reagimin e familjes Cali.

Konflikti mes kësaj familje dhe deputetit Armando Prenga lidhet me lejen për shfrytëzimin e Lagunës së Patokut. /albeu.com/
Shtuar më 24/11/2015, ora 16:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori