Falsifikuan pasaportat, arrestohen dy të rinj në Rinas
Policia e Rinasit ka goditur një tjetër rast të paligjshmërisë.

Eshtë arrestuar I. N., 22 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale "Falsifikimi i pasaportave ose vizave" dhe "Dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufijve" dhe GJ. P., 30 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale "Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave ose i vizave".

Shtetasi I. N. i ka shitur një kartë identiteti greke me të dhënat e tij, shtetasit GJ. P., i cili ka tentuar të udhëtojë për në Angli.

Gjatë muajit shtator, nga Policia Kufitare e Rinasit janë evidentuar dhe goditur edhe 12 raste të tjera, konkretisht 7 raste për falsifikim të pasaportave dhe letërnjoftimeve, 3 raste për dhënie ndihme për kalim të paligjshëm dhe 2 raste për mosdeklarim të vlerave monetare.

Materialet procedurale i kanë kaluar Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.
Shtuar më 22/09/2020, ora 15:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori