Falsifikimi i dokumentave, arrestohet drejtuesi i MPM-së
Oficerët e Policisë së Shtetit arrestojnë Kryetarin e Asamblesë Kombëtare të Misionarëve të Pajtimit Mbarëkombëtar, shtetasin N.Prenga dhe shtetasit T. Marena dhe P. Ndoj, të akuzuar për “korrupsion aktiv në sektorin privat” dhe “fallsifikimi i dokumentave.


Gjykata e Durrësit kishte vendosur për ta masën e sigurisë “arrest me burg”. Nga hetimi i Prokurorise, ka rezultuar se këta shtetas dyshohet se në këmbim të shumave nga 300 deri në 1000">1000 euro, hartonin dokumenta të fallsifikuara për qytetarë të ndryshëm si të përfshirë në gjakmarrje, të cilët i paraqesnin më pas këto akte pranë autoriteteve të huaja për përfitim të lejeve të qëndrimit, kryesisht në zonën Shengen. /albeu.com/
Shtuar më 18/02/2014, ora 15:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori