Falimentimi i bizneseve, protestë kundër masave shtrënguese
Mëngjesin e sotëm, tregtarët në kryeqytet janë bërë bashkë për t'iu bashkuar një proteste kundër masave shtrënguese të qeverisë.

Tregtarët që ushtrojnë aktivitetin e tyre në tregun çam dhe atë të Medresesë në Tiranë, janë ngritur me protesta kundër aksionit të qeverisë në luftën kundër informalitetit.

Bashkë ata apelojnë se nuk i përballojnë dot gjobat e larta ndëshkuese dhe shprehen se po trajtohen më keq se në diktaturë. Ata nënvizojnë se protestat e tyre nuk do të ndalen dhe se janë të vendosur se "nuk do të dorëzohen para qeverisë". /albeu.com/

Shtuar më 10/11/2015, ora 09:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori