Ekstradohet nga Italia i dënuari me 25 vite burg
Pëlqej
Ishte dënuar me 25 vite për vrasje, ekstradohet nga Italia autori. Ditën e djeshme u bë e mundur nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana ekstradimi nga Milano, Itali drejt vendit tonë, i shtetasit Nuredin Driza, 61 vjeç, nga Fieri.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, në vitin 2002 e ka dënuar me 25 vjet burg për kryerjen e veprës penale “Vrasje me paramendim e kryer në bashkëpunim”.

Nuredin Driza, me datë 11.04.1997, në bashkëpunim me shtetasin Mane Driza (babe e bir) kanë vrarë me armë zjarri, shtetasit Lavdosh K. dhe Elmaz K..
Shtuar më 19/08/2014, ora 21:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori