Evazioni fiskal, zbardhen emrat e 5 shoqėrive shqiptare
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pesė shoqėri shqiptare renditen mes 100 mijė kompanive sekrete tė krijuara nė parajsat fiskale nėpėr botė, nė atė qė njihet si skandali mė i madh i evazionit fiskal.


“ALBANIA GROUP TRADING LIMITED”, “ALBANIA SERVICES LIMITED”, “ALBANIA GROUP HOLDING LIMITED”, “ALBANIA INTERNATIONAL LTD.” dhe “Albania Services Ltd” janė regjistruar nė Ishujt Britanikė Virxhin, madje 3 prej tyre nė tė njėjtėn datė (18 prill tė vitit 2000).

Tė dhėnat, siē raporton “The Guardian”, tregojnė njė koleksion gjigant njerėzish qė pėrdorin parajsat fiskale, qė nga dentistė amerikanė, fshatarė grekė e deri tek ekzekutivėt e “Wall Street”-it apo tregtarė ndėrkombėtarė armėsh, qė akuzohen pėr pėrfshirje nė programin bėrthamor tė Iranit. /albeu.com/
Shtuar më 18/06/2013, ora 10:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.