Evazioni fiskal, zbardhen emrat e 5 shoqërive shqiptare
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pesë shoqëri shqiptare renditen mes 100 mijë kompanive sekrete të krijuara në parajsat fiskale nëpër botë, në atë që njihet si skandali më i madh i evazionit fiskal.


“ALBANIA GROUP TRADING LIMITED”, “ALBANIA SERVICES LIMITED”, “ALBANIA GROUP HOLDING LIMITED”, “ALBANIA INTERNATIONAL LTD.” dhe “Albania Services Ltd” janë regjistruar në Ishujt Britanikë Virxhin, madje 3 prej tyre në të njëjtën datë (18 prill të vitit 2000).

Të dhënat, siç raporton “The Guardian”, tregojnë një koleksion gjigant njerëzish që përdorin parajsat fiskale, që nga dentistë amerikanë, fshatarë grekë e deri tek ekzekutivët e “Wall Street”-it apo tregtarë ndërkombëtarë armësh, që akuzohen për përfshirje në programin bërthamor të Iranit. /albeu.com/
Shtuar më 18/06/2013, ora 10:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}