Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Eurokomisioneri per zgjerim, Shtefan Fule sot ne Shkup
Albeu.com
Eurokomisioneri për zgjerim i BE-së, Shtefan Fule gjatë vizitës së sotme në Shkup pritet të qartësojë pozicionet e Brukselit lidhur me procesin e integrimit të Maqedonisë dhe kontestin e emrit. Porosia e qartë që do të bëhet të premten në Shkup nga eurokomisioneri Fule është ajo se BE mbështet vazhdimin e negociatave për emrin nën kujdesin e OKB-së dhe ndërmjetësit Metju Nimiç dhe nuk do të ketë asnjë përfshirje të BE-së lidhur me caktimin e një negociatori të tyre për këtë kontest ndërfqinjësor për emrin midis Athinës dhe Shkupit.
Shtuar më 19/02/2010, ora 17:23
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori