Euro forcohet kundrejtë lekut
Euro është forcuar këtë fundjavë në tregun këmbimit valutor ndërkohë që dollari paraqitet më i stabilizuar. Sipas kursit të Bankës së Shqipërisë, monedha e përbashkët europiane këmbehet me 140.3 lekë, ndërsa dollari amerikan është në kuotën e 105.2 lekëve.

Sipas specialisteve euro po ruan pozita të forta për shkak të mungesës së valutës në treg, që shkaktohet nga ulja e remitancave dhe rënia e fluksit të investimeve të huaja. /albeu.com/
Shtuar më 01/04/2012, ora 18:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori