EULEX shpall te pafajshem grupin e Prizrenit
Albeu.com
Trupi gjykues i EULEX-it ka shpallur te pafajshem tre ish-pjesetare te UCK-se, Selim Krasniqi, Bedri Zyberaj dhe Agron Krasniqi. Ata jane njohur me emrin Grupi i Prizrenit.Trupi i perbere nga dy gjyqtare vendas ka vendosur qe tre personat te lirohen nga paraburgimi, duke e ndryshuar vendimin e Trupit gjykues te shkalles se pare.

Tre personat ishin denuar me pare me nga shtate vjet heqje lirie.
Shtuar më 11/04/2009, ora 20:56
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori