Erla Mehilli kalon ne vend te Juela Mecanit
Albeu.com
Duke nisur nga dita e sotme 15 korrik 2010, zëdhënëse e Kryeministrit Sali Berisha do të jetë Erla Mëhilli, deri dje, zëdhënëse e Partisë Demokratike dhe më herët, zëdhënëse e Ministrisë së Transporteve.
Burimet nga qeveria bënë të ditur për agjencinë NOA se Juela Meçani largohet nga detyra e zëdhënëses, por një detyrë tjetër të rëndësishme pritet që ajo të marrë në muajin shtator.

Juela Meçani, e zgjedhur si Miss Fotozhenia në spektaklin Miss Albania 1994, ishte në Itali familjarisht kur u tërhoq nga kryeministri Berisha që i kërkoi të ishte ajo imazhi i shefit të Qeverisë.

Për mbi tre vjet, Juela Meçani ishte zëdhënëse e Kryeministrit, një detyrë kjo goxha e vështirë, nisur nga intensiteti shumë i lartë i axhendës së përditshme të Berishës.

Si Meçani dhe Mëhilli, u zgjodhën në mbledhjen e 19 dhjetorit të kaluar, anëtare të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.
Shtuar më 15/07/2010, ora 22:45
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori