Erion Braçe ironizon keq Bashën e Kryemadhin: Po bëjnë gjumin pas drekës me hudhra!
"Aaaa po ore gjumi! Gjumi i vapës sidomos pas drekës me hudhra
është shëndet!..."

Erion Brace ka reaguar për heshtjen e opozitës për marrëveshjen e 5 Qershorit që u miratua në Kuvend me 97 vota pro duke ironizuar se po bëjnë gjumin e vapës pas drekës me hudhra.

Në një shkrim në Instagram, Brace shkruan:

Ne, PS mbajme fjalen; I MIRATOJME PD, LSI, PDK, PBDNJ, LSHK,
VRL, VRM, NPQ, RSSH, THUV, cdo gje qe donin per zgjedhjet,
garanci e teke nje per nje, fiks me shume se nje PPP!

Gjithe bota e pershendet miratimin dhe, thote se u plotesua kushti per negociatat me BE! Asnje nga perfituesit e drejtperdrejte nuk ben ze; heshtin aq sa duket sikur nuk donin miratimin germe per germe!

Cte kene valle?! Aaaa po ore gjumi! Gjumi i vapes sidomos pas drekes me hudhra

eshte shendet!
Shtuar më 23/07/2020, ora 17:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori